Przeskocz do treści

Wybierając się na wakacje nad nasze polskie morze, czasami trudno jest nam wybrać miejscowość, w której spędzimy wymarzony urlop. Miejscowości nadmorskich jest mnóstwo, są zarówno te większe, jak i te mniejsze. I tak właśnie do tych mniejszych zaliczyć można piękna wieś położoną na wysokim brzegu klifowym jaką jest Rewal.

plaża
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Ta miejscowość położona jest w województwie zachodniopomorskim, i jest to miejscowość której tylko można pozazdrościć zarówno całej Polsce, jak i temu województwie. W miejscowości tej oferowane jest mnóstwo atrakcji dla turystów, gdyż znajduje się tutaj zarówno ścieżka rowerowa, hala sportowa, korty tenisowe, jak również i plażowicze mają do dyspozycji atrakcje, jaką jest przejażdżka skuterem wodnym. Czytaj dalej... "Wymarzone piaszczyste wakacje"

Wiele osób z nas jest w stanie wymienić mnóstwo nadmorskich miejscowości, ale jednak mimo tego można się spodziewać tego, że miejscowość Rewal nie jest wymieniane przez większość osób. Dzieje się tak, że mimo tego, że jest to popularna miejscowość, to jednak mała, dlatego też może i wiele osób nie ma o niej zielonego pojęcia.

plaża
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Rewal położony jest na wysokim brzegu klifowym, i posiada szeroka piaszczysta plażę, a do tego ma wspaniały klimat, który sprawia że co roku w Rewalu jest coraz więcej turystów. Dawniej miejscowość ta była znana jako stara osada rybacka, jednak do dzisiaj jeszcze w Rewalu znajduje się mała osada rybacka. Osoby, które uwielbiają ranne spacery na pewno widzą rybaków podążających wzdłuż swoich kolorowych kutrów, by wypłynąć w morze. Czytaj dalej... "Wczasy nad morzem Bałtyckim"

Gmina Rewal znajduje się na wale pomorskim. Obejmując północno–wschodnią część antykliny Kamienia Pomorskiego a także południowo–zachodnią część synkliny Trzebiatowa. Linią która graniczy pomiędzy obiema jednostkami tektoniczno-strukturalnymi jest to linia Śliwin – Skrobotowo. W tym podłożu antykliny Kamienia Pomorskiego i synkliny Trzebiatowa, występuje różne surowce takie jak: osady węglanowe jury górnej, mułowce, piaskowce, iłowce jury środkowej przechodzące w wapienie, margle i piaskowce jury górnej w okolicach Trzęsacza i Rewala oraz w utwory mioceńskie Pobierowo – Pustkowo, mułowce kredy dolnej w Śliwinie, osady węglanowe kredy górnej w Niechorzu i Pogorzelicu i iłowce.

zdjecie
Zdjęcie znalezione na stronie Weknowyourdreams.com

Osady czwartorzędowe które maja miąższość od czterdziestu do siedemdziesięciu metrów. Zalegają tu też osady zlodowacenia środkowopolskiego czyli szare i brunatnoszare gliny zwałowe, miąższość od piętnastu do trzydziestu metrów, występujące na przemian z warstwami osadów piaszczysto – żwirowych. Wśród tych osadów plejstoceńskich wyróżniane się piaski, żwiry fluwioglacjalne oraz gliny zwałowe, klify które budują brzeg. Czytaj dalej... "Północno wschodnia część Kamienia Pomorskiego"

Gmina jest podobnie jak większość obszaru Polski, znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego. Klimat ten kształtuje się pod naciskiem mas powietrza atlantyckiego, które bezpośrednio oddziałuje nań Morze Bałtyckie. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi osiem i pół stopnia Celsjusza, w lipcu miesiącu, który jest najcieplejszy, temperatura rośnie do siedemnastu stopni Celsjusza, jednak w styczniu spada do zera stopni. Amplituda roczna wynosi siedemnaście stopni Celsjusza.

zdjecie
Zdjęcie znalezione na stronie aeon.co

Klimatyczna zima trwa niedługo bo tylko, średnio dwadzieścia pięć dni z pokrywą śnieżną, natomiast okres bezprzymrozkowy trwa około dwieście trzy dni. Średnie nasłonecznienie w ciągu całego dnia wynosi w roku około cztery i pół godziny. Wartości najwyższe osiąga ono w okresie letnim bo od maja do sierpnia, około siedem i pół godziny. Średnia liczba dni z ładna pogodą wynosi trzydzieści pięć dni, natomiast złe to sto trzydzieści. Czytaj dalej... "Klimat i jego warunki nad polskim morzem"